Home

Perdormire
Хроника

МВР: ПРИЈАВЕНА ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА ВО САРАЈ!

Home

На 03.11.2019 во 03,00 часот В.И.(39) од с.Свидовица пријавил дека истиот ден околу 02,30 часот во угостителски објект во с.Сарај-струмичко додека бил заедно со неговиот пријател Б.Б.(61) од Струмица биле физички нападнати од О.Н. од с.Просеников и В.Н. од с.Еднокуќево. Се работи на расчистување на случајот.