strumica denes logo

МВР ИЗЛЕЗЕ СО ДЕТАЛИ ЗА ВЧЕРАШНИОТ ПОЖАР ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

април 10, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 10, 2018

Категории:

Хроника

Целосно е изгорен салонот за мебел во кој вчера избувна пожар, информираат денес од полицијата.

Од МВР велат дека вчера околу 14:40 часот кај нив било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Скопје, поточно во индустриската зона Василево избувнал пожар во салон за мебел.

-При што објектот целосно изгорел, и покрај интервенцијата на екипа на Територијалната противпожарна единица Струмица, информираат од МВР.

Во пожарот нема повредени лица.