Мајка и деца нападнати во својот двор во Банско!

јули 19, 2020

На 18.07.2020 во 17.30 часот во СВР Струмица, М.Д.(35) од с.Банско пријавила дека околу

13.00 часот во двор во нејзина сопственост во с.Банско истата,

додека била заедно со нејзините две деца и К.С. биле физички нападнати од А.Д. и И.Д. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: