strumica denes logo

ИЗВРШЕНА ТЕШКА КРАЖБА ВО СТАН ВО СТРУМИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО СТОРИТЕЛОТ!

Автор:

Датум:

јуни 3, 2020

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 3, 2020

Категории:

Хроника

СВР СТРУМИЦА: 

Во врска со Вашето барање, Ве известуваме дека на 02.06.2020 година, во 17,20 часот, од страна на Ѓ.С (50) од Струмица,

пријавено е дека во временски период од 11,00 до 17,00 часот,

од страна на непознато лице извршена е тешка кражба во станот на пријавителот.

По овластување на јавен обвинител извршен е увид од страна на увидна екипа при СВР-Струмица.

Се работи на целосно расчистување и документирање на настанот.