Home

Perdormire
Хроника

ИНЦИДЕНТ ВО ТУРСКОТО МААЛО ВО СТРУМИЦА, СО ОСТАР ПРЕДМЕТ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ НА ПОЛИЦИЈАТА – ЕДЕН КУРШУМ ИСПУКАН ВО ВОЗДУХ!

Home

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.А.(35), С.Х.(21) и К.Х.(23), тројцата од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 08.01.2020 на ул.,,Бетовенова“ пријавените упатувале закани кон А.М., но по предупредување од страна на полициски службеници заминале и по кратко време се вратиле и со остар предмет упатувале закани кон полициските службеници и кон А.М.. Притоа, полициските службеници испукале еден куршум во воздух како предупредување.