Home

Perdormire
Хроника

ИНЦИДЕНТ НА „БЕТОВЕНОВА“ ВО СТРУМИЦА: СО МЕТАЛЕН ПРЕДМЕТ БИЛ НАПАДНАТ Ф.М И ГО ОШТЕТИЛЕ И НЕГОВОТО ВОЗИЛО!

Home

На 11.12.2020 во 13,45 часот во СВР Струмица, Ф.М.(36) од Струмица пријавил дека околу 13.00 часот на ул. Бетовенова во Струмица бил физички нападнат со метален предмет од Р.А. и С.А. при што му било оштетено и неговото возило. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.