strumica denes logo

ХАОС ВО СТРУМИЦА: ДВЕ СЕМЕЈСТВА СЕ ТЕПАЛЕ И МАВАЛЕ СО СЕКИРИ!

Автор:

Датум:

април 19, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 19, 2018

Категории:

Хроника

< Околу 15 часот вчера во турското маало во Струмица се случи инцидент. Како што не информираа очевидците две семејства се степале при што биле употребени и секири. По се изгледа расправијата настанала поради расправија за место за продажба. Деталните информации ги очекуваме од МВР.