strumica denes logo

ГО СТАРТУВАЛ ТРАКТОРОТ ДОДЕКА БИЛ ВО ДВИЖЕЊЕ, СКОКНАЛ ОД НЕГО И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

Автор:

Датум:

октомври 24, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

октомври 24, 2019

Категории:

Хроника

На 23.10.2019 во 16.00 часот било пријавено дека во Берово, на улицата „Моша Пијаде“,на место викано „Мановски ореси“, 16- годишник се качил на трактор „Фармер 306 ЛС“ со струмички регистарски ознаки, го стартувал и додека тракторот бил во движење, скокнал од него, при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Берово.