strumica denes logo

(ФОТО) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА И ВО СТРУМИЦА КАЈ „ГЛОБАЛ“

Автор:

Датум:

мај 18, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

мај 18, 2019

Категории:

Хроника

Трета сообраќајна несреќа во струмичко за 6 часа. Во 12:40 кај „Глобал“ или поточно наспроти „Комерцијална Банка“ се случи потешка сообраќајна несреќа. Како што не информираа очевидците, во едниот автомобил имало и бебе кое заедно со неговата мајка веднаш се префлени во струмичката болница. СВР Струмица веднаш пристигна на местото на несреќата и врши увид на истата. Со повеќе информации во текот на денешниот ден.