strumica denes logo

(ФОТО) ШТО ЌЕ ОСТАНЕ ОД СТРУМИЧКИТЕ ШУМИ? ОВА Е ФОТОГРАФИРАНО ДЕНЕСКА НА РЕГИОНАЛЕН ПАТ!

Автор:

Датум:

октомври 18, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

октомври 18, 2019

Категории:

Хроника

Струмичани прашуваат што ќе остане од струмичките шуми ако ова лудило продолжи вака? Фотографијата е направена денеска утрово на регионален пат. Шумите секојдневно се’ повеќе и повеќе се уништуваат но никој не презема никакви мерки.