strumica denes logo

(ФОТО) ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ „СТАРАТА БОЛНИЦА“ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 20, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 20, 2018

Категории:

Хроника

Синоќа околу еден часот по полноќ кај „старата болница“ во Струмица избувна пожар во кој за среќа нема повредени а направена е голема материјална штета. Како што велат очевидците, кровот на куќата целосно изгорел а причините за настанувањето на пожарот засега се непознати. Во текот на денешниот ден очекуваме детални информации.