Home

Perdormire
Хроника

ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ПЕТРАЛИНЦИ!

Home

Околу 12:00 часот на патот Струмица-Берово или поточно на крстосницата кај Петралинци се случила тешка сообраќајна несреќа. Едно од повредените лица за жал починало на пат кон струмичката болница. Како што известија од СВР Струмица за Струмица Денес, нивни екипи уште работат на терен и во текот на денешниот или утрешниот ден ќе добиеме официјално соопштение за сообраќајната несреќа.