ДВА ВЕЛОСИПЕДИ УКРАДЕНИ ВО ШВАЈЦАРИЈА ПРОНАЈДЕНИ ВО НОВО СЕЛО!

мај 17, 2020

На 14.05.2020 врз основа на наредба од Основен суд Струмица, по претходно разменети информаци со швајцарската полиција, полициски службеници извршиле претрес во домот на Т.Б.(26) во Ново Село, струмичко. При претресот биле пронајдени и одземени велосипеди GT Force и BMC FS01, кои потекнуваат од кривично дело – кражба, извршена во Швајцарија. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: