Home

Perdormire
Хроника

ДВА НОВИ ПРИЈАВЕНИ ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО СТРУМИЧКО!

Home

 

– На 30.11.2019 во 19.20 часот во Полициското одделение Ново Село, С.Ѓ (22) од село Иловица пријавил дека во 19.00 часот во село Иловица бил физички нападнат од Е.М..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

– На 01.12.2019 во 13.30 часот во Полциската станица Струмица, Ѓ.К.(43) од Струмица пријавил дека околу 01.20 часот во село Дабиле бил физичик нападнат од И.Г..

По целосно документирање на случајот против И.Г. ќе биде поднесена соодветна пријава.