Home

Perdormire
Хроника

ДВА ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО СТРУМИЦА – ЕДЕН ВО ЗАБНА ОРДИНАЦИЈА, ВТОРИОТ ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ!

Home

На 23.12.2019 во Полициската станица Струмица, A.Г.(35) од Струмица, пријавила дека во 10.30 часот во забна ординација во Стумица била физички нападната од Н.Н. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 23.12.2019 во 20.20 часот во Полициската станица Струмица, Д.В.(37) од Струмица, пријавил дека во 19.20 часот во угостителски објект во Струмица бил физички бил нападнат од Џ.Н.. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.