Home

Perdormire
Хроника

23 ГОДИШНО МОМЧЕ УДРИЛО ВО ПЕШАК КОЈ ПОРАДИ ТЕШКИТЕ ПОВРЕДИ ПОЧИНАЛ НА САМОТО МЕСТО!

Home

На 04.11.2019 во 00:02 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат А4 Струмица- Ново Село, во с.Дабиле, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „фиат пунто“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(23) од с.Секирник удрило во пешак В.В (59) од с.Дабиле.

Од здобиените повреди пешакот починал на самото место.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Струмица.