(ФОТО) ЗАПАЛЕНО ТОВАРНО МОТОРНО ВОЗИЛО „ЗАСТАВА“ ВО СТРУМИЧКО – ПОЖАРНИКАРИТЕ БРЗО ИНТЕРВЕНИРАА!

јуни 21, 2021

Денес 21.06.2021 година во 13.30 часот во близина на село Добрашинци, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 3 пожарникари-спасители интервенираше на гаснење на запалено товарно моторно возило марка Застава. Пожарот е локализиран и ликвидиран за кратко време.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ