Home

Perdormire
Струмица Хроника

Aлсат М го објави списокот на патниците кои биле во автобусот што имаше сообраќајна незгода во Бугарија!

Home

Утрово уште една страшна автобуска несреќа ја разбуди Македонија, откако во соседна Бугарија целосно изгоре македонски автобус во кој животот го загубија 46 патници, меѓу кои и деца, а седум се згрижени во Болница во Софија и се надвор од животна опасност.

Алсат телевизија ги објави имињата на настраданите во автобуската несреќа која што се случи во Бугарија: