Home

Perdormire
Хроника

18 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД БАНИЦА ПОЧИНА ОД СТРУЕН УДАР!

Home

На 11.10.2020 година во СВР Струмица било пријавено дека во Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од с.Баница, која била почината од струен удар. Веднаш по пријавување на настанот формирана е увидна екипа од СВР Струмица и заедно со Јавен обвинител од ОЈО Струмица извршен е увид на местото на настанот.