Home

Perdormire

Layout A (one post)

Струмица Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ СО СВОЕТО ВОЗИЛО – ЕДНО ЛИЦЕ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Струмица, а управувано од К.А.(51) од с.Гардошорци, струмичко, излетало надвор од...

Повеќе

Layout A2

Струмица Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ СО СВОЕТО ВОЗИЛО – ЕДНО ЛИЦЕ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно...

Повеќе
Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Министерството за здравство ќе го набави Молнупиравир – единствениот лек против Ковид-19 !

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи соопшти дека стапиле во контакт со производителот МСД за набавка на Молнупиравир, единствениот лек против Ковид-19. -Лекот Молнупиравир е...

Повеќе
Струмица

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛА ПРВАТА АМБАЛАЖА НА ПРЕУБАВАТА СТРУМКА!

Струмка е едно од неколкуте нешта за кои струмичани со рака на срце можат да кажат дека е светско, а наше. Приказната за најпознатиот пијалак од Струмица продолжува да го освојува светот, продавајќи...

Повеќе

Layout A2 (combined with B)

Струмица Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ СО СВОЕТО ВОЗИЛО – ЕДНО ЛИЦЕ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно...

Повеќе
Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Министерството за здравство ќе го набави Молнупиравир – единствениот лек против Ковид-19 !

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи соопшти дека стапиле во контакт со производителот МСД за набавка на Молнупиравир, единствениот лек против...

Повеќе
Струмица

5 факти кои не сте ги знаеле за селото Куклиш – Се смета дека се еден од највредниот и најработлив народ во Македонија, а за жените дека се посилни од мажите!

Ако го набљудувате Село Куклиш од високо, неговите земјоделски површини можете да си ги замислите како едно големо куклишко море – со причина селото се смета за еден од...

Повеќе

Layout A3

На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Струмица, а управувано од К.А.(51) од с...

Повеќе

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи соопшти дека стапиле во контакт со производителот МСД за набавка на Молнупиравир, единствениот лек против Ковид-19. -Лекот Молнупиравир е во форма на таблета и може да го примаат сите...

Повеќе

Струмка е едно од неколкуте нешта за кои струмичани со рака на срце можат да кажат дека е светско, а наше. Приказната за најпознатиот пијалак од Струмица продолжува да го освојува светот, продавајќи се не само низ европскиот континент, туку и во...

Повеќе

Layout A (with pagination)

Струмица Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ СО СВОЕТО ВОЗИЛО – ЕДНО ЛИЦЕ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Струмица, а управувано од К.А.(51) од с.Гардошорци, струмичко, излетало надвор од...

Повеќе
Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Министерството за здравство ќе го набави Молнупиравир – единствениот лек против Ковид-19 !

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи соопшти дека стапиле во контакт со производителот МСД за набавка на Молнупиравир, единствениот лек против Ковид-19. -Лекот Молнупиравир е во форма на таблета и може да го примаат сите пациенти кои се позитивни на Ковид 19...

Повеќе
Струмица

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛА ПРВАТА АМБАЛАЖА НА ПРЕУБАВАТА СТРУМКА!

Струмка е едно од неколкуте нешта за кои струмичани со рака на срце можат да кажат дека е светско, а наше. Приказната за најпознатиот пијалак од Струмица продолжува да го освојува светот, продавајќи се не само низ европскиот континент, туку и во Америка. Поради својата специфична арома на...

Повеќе
Празници Струмица

УТРЕ Е НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Ни претстои неработен ден за сите граѓани на земјава. Станува збор за 23 октомври неработен ден за сите граѓани. Министерството за труд и социјална политика информира дека во согласност со Законот за празниците, 23 октомври 2021година (сабота), Ден на Македонската револуционерна борба, е...

Повеќе
Струмица

5 факти кои не сте ги знаеле за селото Куклиш – Се смета дека се еден од највредниот и најработлив народ во Македонија, а за жените дека се посилни од мажите!

Ако го набљудувате Село Куклиш од високо, неговите земјоделски површини можете да си ги замислите како едно големо куклишко море – со причина селото се смета за еден од најголемите раноградинарски центри во земјава. Селото граничи со Градско Балдовци, Свидовица, Три Води, Дорломбос...

Повеќе