Home

Perdormire
Култура

РОМАНОТ ЗА ПРВАТА ПРЕМИЕРКА НА МАКЕДОНИЈА ВЕЧЕРВА ЌЕ БИДЕ ПРОМОВИРАН ПРЕД СТРУМИЧАНИ!

Home

Романот за првата премиерка на Македонија кој е насловен „Теорија на заговор“ од нашата талентирана и млада струмичанка Спасова Марија, вечерва во големата сала на Дом на АРМ-Струмица со почеток од 19:00 часот и официјално ќе ја добие својата долго очекувана промоција. Поканет е секој кој ужива во пишаниот збор.