Home

Perdormire

Popular This Week

Latest Articles

Реклама Струмица

ВО СТРУМИЦА СЕ ВРАБОТУВА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР СО ОСНОВНО ПОЗНАВАЊЕ ОД ВИДЕО ЕДИТИНГ ЗА РАБОТА ОД ДОМА И ВО КАНЦЕЛАРИЈА!

Се бара графички дизајнер со основно познавање од видео едитинг за работа од дома и во канцеларија (по потреба) Квалификации: 1. Video editing – основно...

Струмица Хроника

ОД ЗАПАЛЕН ОГАН ВО КОРПА ЗА ОТПАДОЦИ НАСТАНАЛ ПОГОЛЕМ ПОЖАР ВО СТРУМИЦА: ЗАФАТЕНИ ДЕЛ ОД ПОМОШЕН ОБЈЕКТ И ПРЕДЕН ДЕЛ ОД АВТОМОБИЛ „ФОРД ФОКУС“

На 25.09.2022 во 21.19 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во дворно место на А.М.(57) на улица „Цветан Димов“ во Струмица настанал пожар...

Струмица

ДАЛИ Е ДО СВЕТСКАТА КРИЗА ИЛИ МАРКЕТИТЕ САКААТ ПОВЕЌЕ ДА ЗАРАБОТАТ? КИЛО КАШКАВАЛ ДОСТИГНА 1.300 ДЕНАРИ, МЛЕКОТО СЕКАДЕ 60 ДЕНАРИ, САМО ВО МАКЕДОНИЈА 95 ДЕНАРИ!

Граѓаните револтирани денеска споделуваат фотографии од новите цени низ маркетите на кашкавалот и млекото. Одреден кашкавал достигна цена и до 1.300 денари...

Политика Струмица

Дополнителната мобилизација во Русија, може да ги влоши состојбите, вели Пендаровски!

Според шефот на државата Стево Пендаровски, повикот на рускиот претседател Владимир Путин за дополнителна мобилизација во Русија, може да ги влоши состојбите...

Политика Струмица

ВУЧИЌ ЈАСНО И ГЛАСНО ПРЕД ЦЕЛИОТ СВЕТ: Сите зборуваат за територијалниот интегритет на Украина, а што е со тој на Србија?

Србија го поддржува територијалниот интегритет на сите земји-членки на Обединетите нации, вклучително и Украина, и ќе продолжи да се залага за доследно...