Home

Perdormire

Editor's Pick

Most Popular

Latest Articles

Здравје Струмица

БРАВО: Деветгодишниот Никола е првиот донор на матични клетки во Македонија, со што ја спаси својата сестра!

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО: Ана Марија и нејзиниот мал брат Никола се деца за восхит! 👐 Ова деветгодишно весело момче што сака да биде фудбалер, е првиот донор на матични клетки во...

Повеќе
Здравје Струмица

АНКЕТА: СТРУМИЧАНИ СЕ’ ПОВЕЌЕ КОРИСТАТ ДИАЗЕПАМ И ЛЕКСИЛИУМ, КОЈА Е ГЛАВНАТА ПРИЧИНА ЗА ПРЕКУМЕРНАТА УПОТРЕБА?

Напнатост, вознемиреност, нарушено спиење, страв, нервоза, сѐ поголем број граѓани имаат дијагностицирано депресија. Диазепам, лексилиум, хелекс, струмичани се...

Струмица Хуманост

ДОНИРАНА ЛИЧНА ЗАШТИТНА ОПРЕМА НА СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ОД СТРАНА НА ЖИТЕЛ НА НОВО КОЊАРЕВО КОЈ РАБОТИ ВО СТРАНСТВО!

Денес во ТППЕ Струмица, испостава Ново Село беше донирана опрема која се состои од лична заштитна опрема (интервентна облека, шлемови и сигурносни појаси) ...

Настан Струмица

КЕЈТ МАРИ БРНЗ, АМБАСАДОРКАТА НА САД, ДЕНЕСКА ВО ПОСЕТА НА СТРУМИЧКАТА ГИМНАЗИЈА!

СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ : Денес имавме огромна чест и задоволство да и’ посакаме добредојде во СОУ „Јане Сандански“ на Нејзината екселенција, Амбасадорката на...

Струмица

КОСТА КОСТАДИНОВ: Започнуваме со интензивни консултации со сите граѓани за подготовките за носење на Буџетот на општина Струмица – Сите предлози на граѓаните ги земаме во предвид!

Коста Костадинов, градоначалник на општина Струмица: Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно...