(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА СТРУМИЧАНКАТА НИНА – ЗГОДНАТА МАКЕДОНКА СИНОЌА ИЗВОЈУВА УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ПОБЕДА!

Нина Ансарова е македонскиот МАЈК ТАЈСОН која е родена во Струмица и живее во Флорида.Таа е се, само обична девојка не. Нина се занимава со спорт за кој  ретко која девојка и воопшто знае што е. Ансарова е ултимејт борач во американското првенство  „УФЦ“. За ова спортување е потребна многу голема кондиција и постојано да е во добра форма, па затоа Нина тренира напорно веќе со години. Од мала изучува боречки вештини меѓу кои и теквондо и џиу џицу.

Во „УФЦ“ ( Ultimate Fighting Championship) е позната по прекарите „Macedonian Mauler” и „The Strina”. Секако зборот стрина е македонски и сите знаеме што значи, но доста мистериозен за американците, па така Нина секогаш мора да им објаснува што е всушност значењето на стрина.

На својата половина има истетовирано големо македонско знаме со нејзиното презиме и секогаш кога се бори, гордо го покажува симболот на земјата од која потекнува.

Вели дека никогаш немало да стане толку успешна доколку не била нејзината партнерка Аманда Нунс. Таа е шампионка во ултимејт борење и потекнува од Бразил. Нина постојано повторува дека Аманда е нејзината најголема поддршка во животот и мотивација  за успех и победи. Нина синоќа извојува уште една голема победа, во продолжение погледнете го видеото:

UFC on FOX: Ansaroff def. Hill

Nina Ansaroff kicks things off at #UFCNorfolk with a decision win in a brawl over Angela "Overkill" Hill!

Posted by UFC on FOX on Saturday, 11 November 2017

маркетинг


Select