ВО НЕДЕЛА ВО СИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ХРАМОВИ ВО СТРУМИЦА ЌЕ БИДЕ ДЕДЕЛНО ЛЕПЧЕ СО ПАРИЧКА НА ПРИСУТНИТЕ!

На празникот Обрезание Господово и Свети Василиј Велики ( Недела ; 14-ти јануари), во сите православни храмови во Струмица, согласно светоотечкото Предание, со благослов на Високопреосветениот Митрополит Струмички г.Наум, на верниот народ, по Божествената Василиева Литургија ќе му биде поделено лепчиња со паричка.

маркетинг


Select
Ознаки: , ,