Викендов заладување!

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.

Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, особено во северните делови.

Врнежите ќе бидат со слаб, а повремено на места со умерен интензитет.

маркетинг


Select
Ознаки: ,