(ВИДЕО) Горан Попов ,,погоди” за Вардар


Горан Попов кој по цели 4 месеци беше стартер за Вардар и успеја да постигне погодокот. На мечот 21 коло од домашношното фудбалско првенство во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Вардар беше поразена со 2-1.

Фудбалерите на Работнички го добија големото градско дерби со Вардар. Работнички уште во втората минута го отвори резултатот преку Ерера, а Ангелов во 7. најдобро се снајде во казнениот простор на гостите и зголеми на 2-0. Во продолжението Вардар се обидуваше да фати резултатски приклучок но тоа му успеа дури во 79 минута на Горан Попов по нафрлувањето на Блажевски.

маркетинг


Select
Ознаки: ,