(ВИДЕO) DISMISSED ПРОСЛАВИ СЕДУМ ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ СО НОВ КАВЕР!

Струмичката група DISMISSED слави седум години постоење, а овој важен датум го одбележаа со нов кавер. Големи честитки од Тимот на Струмица Денес.

„Cлавиме среќни 7 години постоење на Dismissed, промена на неколку членови, малку пауза, многу настапи и уште повеќе забава. Ви го претставуваме нашиот нов кавер за кој најзаслужни беа Sasho Dostinov и Dostinov Studio зa видео снимање и едитирање Aleksandar Todorov и TEDDY SOUND за аудио микс и мастеринг и Студио 202 за аудио снимање.
Чест ни е Ivan Kukic што ја прифати функцијата басист, прекрасната и талентирана Angela Ilieva која имаше улога бек-вокал и Dushko Manushev иако неофицијален член на бендот, секогаш присутен со нас. ФАЛА ВИ! 
За изгледот на понежниот член во бендот се погрижи Marjan Petrovи Hair studio MAGIC.
: – истакнаа тие на својот фејсбук профил.

маркетинг


Select
Ознаки: ,