Струмичанецот ,,Тhe Marshall” со Дисконектед и Тајзи ја снимија песната „Афтер“

Струмичанецот Петар Делев познат како диџеј ,,Тhe Marshall” и неговиот другар диџејот ,,Mario Eddie” кој го сочинуваат дуото ,,Disconnected” ја направија новата песна на раперот Тајзи со наслов ,,Афтер”. Аранжманот за песната е дело на Ивајо.

Овае е голем успех за дуото ,,Disconnected” – двајцата надежни диџеи и продуценти кој за кратко време ја освои публиката ширум земјата.

Во продолжение слушнете ја „Афтер“ на Тајзи, Ивајо и Дисконектед:

маркетинг


Select
Ознаки: , ,