СТРУМИЧАНЕЦОТ ВОДЕНСКИ ЈА ОДБИ ГЕРМАНИЈА И ЌЕ СЕ БОРИ ЗА БАЛКАНЕЦ И МАКЕДОНИЈА!

Мултиталентираниот за боречки вештини Кристијан Воденски во иднина ќе настапува за клубот од Штип. Популарниот Кико кој е мала ѕвезда во Германија сака да обезбеди место во репрезентацијата на Македонија и да настапи на Балканското првенство за деца и кадети. Воденски има 11 години и настапува во категоријата до 34 килограми. Минатата недела на Регионално првенство во Германија во ...

Воденски: На мали години ме учи животот дека мора како Македонец секој пат повеќе труд да покажам

Кристијан Воденски, 11-годишниот талентиран борач кој живее во Германија уште еднаш покажа дека е голем Македонец и оти на мали години животот го учи дека како Македонец секој пат мора повеќе труд да покаже. -Многу борби да беа под германско знаме ќе победев. Под македонско знаме треба дупло повеќе да тренираш и дупло појак да си. На мали години ме учи животот дека мора како Македонец ...

Струмичанецот со 26 кг гази се пред себе: Страв и трепет за противниците

Македонскиот кик-боксер Кристијан се облиску до целта. Во Германија го освои златото на кик-бокс турнир. Тој, иако има само 26 кг, на турнирот во Германија за деца до 35 кг, го освои златниот медал. Според она што до сега го има напревено Кристијан се очекува да добие голема ѕвезда во светот на боречките вештини, а сите ние Македонци треба да бидеме особено горди на ваков талентиран спортист.

ВИДЕО: Струмичанецот Кристиан Воденски со ексклузивно интервју за Телеканал А1

Со одличните настапи во повеќе различни боречки дисциплини и пред сѐ поради неговите осум години, струмичанецот Кристијан Воденски го гледаме како огромен потенцијал за македонските боречки вештини. Кристиан Воденски даде ексклузивно интервју за Дневникот на Телеканал А1. Во продолжение проследете го интервјуто на Воденски.

Струмичанецот Кристијан Воденски на посета кај Никола Груевски

Еден од најмладите и најдобри борачи во светот Кристијан Воденски, момчето коешто има потекло од Струмица и беше прогласен за спортист на годината во Германија пред неколку дена пристигна во Македонија а исто така ја посети и својата Струмица. Воденски на неговиот фејсбук профил објави фотографија кадешто напиша дека самиот тој бил во посета на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ – Никола ...

Кристијан Воденски на заслужен одмор

По последната победа во Германскиот куп со што го освои првото место во кик бокс во дисциплината WKU под 31 кг, 10 годишниот Кристијан Воденски кој со неговите родители живее во Офенбах, Германија се наоѓа на заслужен одмор и тоа не било каде туку во неговото родно Русиново од каде потекнува неговиот татко Ване, додека дел од својот престој во Македонија, шампионот Воденски ќе го помине ...

Кико во светската елита: Воденски избран за дете-фајтер на годината во Германија

Специјализираната веб-страница за боречки вештини „ГФН”  (German fight news) го избра 10-годишното Македонче Кристијан Воденски за „борец на годината за деца“. Успесите на сестраниот спортист што живее со семејството во Германија, а одбра да настапува за Македонија и покрај понудите да добие германски пасош, го привлекоа вниманието на новинарите од овој портал. Во текстот посветен ...

(ВИДЕО) Кристијан Воденски двоен шампион на Германија во кик-бокс

Првак на Германија во кик-бокс, во WKU конкуренцијата, во две тежински категории е деветгодишниот Кристијан Воденски, македонскиот натпреварувач во повеќе боречки вештини. Со леснотија ги совлада двајцата противници потешки од себе во категоријата до 30 кг, во дисциплината лајт-контакт. За неколку дена Кико ќе наполни 10 години, а покрај кик-бокс, се натпреварува и во борење (грчко-римски ...

Воденски и Стоилов им дадоа поддршка на дијабетичарите

Ракометарот Столе Стоилов и младиот боксер Кристијан Воденски се само дел од голем број музичари, спортисти, уметници и јавни личности кои ја дадоа својата поддршка на дијабетичарите во Македонија после ново настанатата ситуација со смената на инсулинот кој до сега го примаа оние на кои им е најпотребен.

Осумгодишниот Кристијан македонски кик-бокс шампион во Германија

Мајка му е струмичанка, татко му од беровско Русиново, а тој има само 8 години и е шампион во кик-бокс во Германија.   Кристијан е шампион во кик-бокс во Германија во неговата семи контакт и лајт контакт до 25 килограми.Негов најголем усшех е победата на најголемиот светски турнир во бразилско џиу џицу “НАГА” од Америка кој се одржа на 24 мај 2014 година, со што влезе во историја како единствен ...