ДЕНОТ НА ВИНОТО И ВЉУБЕНИТЕ УТРЕ ЌЕ БИДЕ ОДБЕЛЕЖАН И ВО СТРУМИЦА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД!

Утре со почеток во 13:00 часот на Градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица, Младинскиот Совет на општина Струмица по повод денот на виното и вљубените ќе приредат еден необичен и убав настан на кој заедно со струмичани ќе го прослават овој ден. На плоштадот ќе биде поставена фото кабина каде сите они граѓани кои ќе сакаат ќе може да се фотографираат и да создаваат спомени. За забавата ...

Црвен Крст – Струмица со анонимно анкетирање за денот на вљубените

Добро знаеме дека наскоро се ближи и еден од најомилените празници на сите оние што се вљубени во некого. По тој повод Црвен крст – Струмица преку анонимно анкетирање за денот на вљубените ќе дознаат колку всушност граѓаните на Република Македонија искрено се вљубени. Анкетата е насловена КОЛКУ ВАШЕТО СРЦЕ ЧУКА ВО ИМЕТО НА ЉУБОВТА? Во продолжение ви го постираме линкот од анкетата. https://docs.google.com/forms/d/1oUSTWPi7hJcF-ESRP9SHk0k9MIEkrhMpssQ1vTkIDBI/viewform?edit_requested=true ќ

„Мис и Мистер вљубени 2015“ од Бугарија на романтичен викенд во Струмица

Наско Месечков и Елен Колева, се закитија  со титулата Мис и Мистер вљубени 2015 од Бугарија. Покрај другите награди, Наско и Елен, добија романтичен викенд за двајца во хотел Централ во, какошто што велат нашите соседи: „СПА-главниот град на Македонија“ – Струмица, од агенција „Мај Травел“ (My Travel). Титулата за најубава двојка – „Мис и Мистер вљубени 2015“, им беше врачена во латино ...