Викендов заладување!

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, особено во северните делови. Врнежите ќе бидат со слаб, а повремено на места со умерен интензитет.

Денеска неработен ден – следуваат два продолжени викенди

Среда, 11-ти октомври , Ден на народното востание ќе биде неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. До крајот на годината следуваат уште два неработни дена за сите граѓани, а дополнителное што се и продолжени викенди. Неработни се: • 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската Револуционерна Борба. • 8 декември (петок), “Св. Климент Охридски”.

СПОДЕЛИ И ДОБИЈ ГРАТИС ВИКЕНД ВО БАНСКО: МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА СО НАГРАДНА ИГРА ЗА НАШИТЕ ЧИТАТЕЛИ!

Туристичката агенција Мај Травел-Струмица која неодамна и официјално ја отвори својата канцеларија во Струмица и со сигурност во моментот е една од најдобрите туристички агенции во градот, гледајќи по бројот на презадоволни клиенти кои патувале со нив ова лето, најавуваат дека ќе стават крај на оваа успешна летна сезона доделувајќи гратис викенд за Банско. До наградата можете да ...

УХМР со вонредна најава за викендот

Во наредните три дена продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време.  Дневната температура до среда ќе биде во благ пораст. Извесна промена на времето проследена со нестабилна облачност  пороен дожд, грмежи и засилен ветер се очекува в среда кон  четврток. Ветерот ќе го промени правецот во северен а со тоа ќе има намалување на дневната температура за околу 5 до 6 степени. ...

ВИКЕНД ЗАБАВА: Зоран Илиев во ПЕТОК а МИА БОРИСАВЛЕВИЧ во САБОТА во СЕЛЕКТ!

Во петок, штипјанецот кој со своите настапи веќе ги има освоено срцата на струмичани(посебно на струмичанки), со својот бенд, ќе биде одличен вовед за викендот што следи и она што ќе се случува во сабота …. Дами и господа, Зоран Илиев & Виктори Бенд!   А во сабота не очекува вистинско лудило, една од најпопуларните звезди на Балканот гостува во СЕЛЕКТ. Дами и господа оваа Сабота ...

Повелете во СЕЛЕКТ овој празничен продолжен викенд

Празничен продолжен викенд е пред нас. А најдоброто загревање за таков викенд се разбира е со BalkanParty! Во петок, ќе ги слушнете сите ваши омилени балкански хитови, а ќе има и многу промотивни цени на пијачките…. За цените, во текот на деновиве

Овој викенд, велигденски хепенинг во Клуб СЕЛЕКТ

Велигденскиот маратон, го започнуваме веќе од четврток, а четврток е убав за излегување ако е споен со петок (неработен)  Струмичкото трио, познато под името Гала бенд, го отвара викендот и ќе се пее до сабајле.Веќе во петок, кулминација на викендот, со српската сензација Александра Пријович! Саботата, е резервирана за момците од Еxtra Band, кои со своите енергични настапи ги освојуваат ...

Погледнете какво време не очекува викендот

Денес е петок, 7 април 2017 година, 97-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:02, а ќе зајде во 19:09 часот. Денот ќе трае 13 часа и 07 минути.Ова утро во Македонија имаме претежно облачно и ветровито време. Во западните и југозападните предели нестабилно со врнежи од дожд, додека пак во овие региони на ридско-планинските предели и на планините провејува слаб снег. МАКЕДОНИЈА – Во Македонија во ...

Овој викенд, луда и незаборавна забава до раните утрински часови во СЕЛЕКТ!

Не ви оставаме премногу време за одмор и веќе Ви најавуваме што ќе се случува овој викенд во Селект!!! Во петок, вовед за викендот што следи ќе имаме со легендарниот струмички музички состав Tони Маци КиреЏипси. Нема нивен настап, а коментарите после него да не бидат: Абе растурија, го запалија објектот! Затоа во петок, Тони, Мац, Кире Џипси и Таци ќе го “запалат” Селект, а ќе се гасиме ...

Александра Јанева ќе ја промовира својата најнова песна со настап пред домашна публика

Денес младата пејачка преку социјалните мрежи ја сподели информацијата дека на 8 април ќе ја почести публиката со нов проект.  Александра Јанева ќе ја промовира својата најнова песна со настап пред домашна публика во Струмица на крајот од неделата. „Песната „Зошто баш ти“ е во оригинално издание на Ноне Неделковска. Заедно со авторите одлучивме да ја реиздадеме оваа прекрасна македонска ...