ВЕСТ НА ДЕНОТ: СТРУМИЧАНКАТА СУЗАНА БОЖИЈАНОВА И КУЧЕТО-ИНВАЛИД МАРТА!

Несовесен возач е причината што денес кучето Марта тешко се движи и не може нормално да живее. Пред околу две години  кучето било удрено од возило на улицата „Маршал Тито“ било оставено да лежи во близина на училиште каде го виделе мајка и мало дете и веднаш пријавиле во најблиската ветеринарна амбуланта. Денес, Марта има убав живот и е среќно вдомена кај струмичанката Сузана Божијанова. ...

Одлична вест за оние со македонски пасош – Од денес без виза ќе може да се патува на 30-тина во Катар

Катар објави дека ги укинува визите за државјаните на 80 земји со цел развој на туризмот и авиосообраќајот, а одлуката стапува во сила веднаш. Од денеска граѓаните на 33 држави ќе може да останат во Катар 180 дена без виза, а од другите 47 држави ќе може да останат во земјата 30 дена. На листата со држави се Велика Британија, САД, Канада, Индија, Јужна Африка, Сејшелите, Австралија и Нов Зеланд, ...

ВЕСТ: Марјан Петров еден од најбараните стилисти на македонската и српската естрада

Познатиот стилист Марјан Петров, со само 21 година успеа да се наметне меѓу македонската и српската естрада и да биде еден од најбараните. Ова е реченицата со која за стилистот Марјан Петров се започнува текстот на насловната страница на рубриката „Живот“ во еден од најтиражните македонски дневни весници „Вест“. Во интервјуто тој открива дека желба му е да ја шминка Бијонсе, а истотака ...

Порталите во заблуда – Мис Македонија 2014 не е струмичанка

Во клубот „Имиџ“ во Кичево, синоќа продолжи караванот на модното студио „Црнокрак“ за избор на мис на Македонија за 2014 година. Имено, поголемиот дел од порталите објавија вест дека победничката на синоќешното натпреварување, Ана Марија Таневска, е струмичанка. Иако би сакале најубавата девојка од Македонија на овој избор да е наша сограѓанка сепак Ана Марија е од Скопје. Струмица ...