bandr

Tag - струмица

Струмица

Работна средба на општинската администрација со претставници од невладината организација „Сонце“

Преку Програмата ROMACTED-„Промовирање на добро управување и зајакнување на Ромите на локално ниво“, која е заедничка Програма на Европската Унија (DG NEAR) и...

Спорт

Струмица е веќе второлигаш!

На четири кола пред крајот на сезоната, струмичкиот прволигаш може да се подготвува за животот во понизок ранг. По поразот од Фени Индустри со 100:84 пропаднаа...