АНКЕТА: ДАЛИ СТРУМИЧАНИ САКААТ ОРГАНИЗИРАН ПРЕЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД?

Во повеќето градови низ Македонија општините организираат пречек на новата година на градските плоштади со богата агенда. Во изминатите години често можат да се забележат коментари на струмичани прашувајќи зошто и во Струмица не се организира истото како и во повеќето градови. Сите оние кои сакаат да го дадат своето мислење за организиран пречек на новата година на градскиот плоштад ...

Времето денеска ќе биде променливо облачно

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од пладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 степени. Во Струмицаретпладне променливо облачно, а во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. ...