АБДУРАХИМИ И ШИШКОВСКИ ВО АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Струмица подготвува сензационални трансфери. Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски би можеле да потпишат за Академија Пандев Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски се блиску до потпис во Академија Пандев. Како што велат нашите информации од Струмица, напаѓачот на Шкендија и сега веќе екс голманот на Работнички, би можеле да се преселат во хитот на есенската полусезона и во клубот каде ...

ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ ПРОТИВ ШКЕНДИЈА И ВАРДАР ЗА НАТПРЕВАРИТЕ ОДИГРАНИ ВО СТРУМИЦА!

ФФМ покрена постапка против двата „црвено – црни“ клуба и тоа поради односот на нивните навивачи во Тетово и во Струмица Надлежната комисија на ФФМ покрена постапка и ги предаде на Дисциплинска, фудбалските клубови Шкендија и Вардар. Во образложението се вели дека навивачите на двата клуба, во Тетово и во Струмица, се однесувале непристојно, палеле „бакљи“, извикувале непристојни ...

НА „МЛАДОСТ“ НАЈДОБРИОТ НАПАД ПРОТИВ НАЈДОБРАТА ОДБРАНА

Шкендија е вистинска гол машина, додека А. Пандев дома нема примено гол цела сезона Академија Пандев против Шкендија. Тоа е меч кој побудува голем интерес во домашната фудбалска јавност, меч од 12. коло кој се игра денеска на „Младост“ во Струмица. И тоа ќе биде дуел меѓу најдобриот напад, тоа е Шкендија која е вистинска гол машина, особено импресионира тројката Хасани – Ибраими – ...

ШКЕНДИЈА СЕ ВРАЌА ВО ЕВРОПСКА СТРУМИЦА

Во пресрет на утрешниот дуел со Академија Пандев, тетовските „црвено – црни“ вечерва ќе бидат во карантин  во еден од тамошните хотели По пауза од два месеци Шкендија се враќа во европска Струмица. Велиме во европска зошто тетовци ова лето во овој град имаа три меча во квалификациите во Лигата на Европа и сите три ги добија со убедлив резултат. Со Дачија беше 3:0, со Хелсинки беше ...

(ВИДЕО) Шкендија со победа над Академија Пандев

Шкендија продолжува со максималниот ефект во домашното првенство, запоседнувајќи го осамено врвот од табелата по првите три кола со 9 бода откако во денешниот натпревар во Тетово славеше со 2-0 против новиот прволигаш Академија Пандев. Тетовци својата задача си ја завршија уште во првите 30 минути од играта, иако настапија без капитенот Ферхан Хасани кој отсуствуваше поради повреда. Водството ...

Шкендија на „пеколот“ во Струмица атакува на победа против „ладните“ Литванци

Дуелот се игра во 17 часот а се очекува во тој период температурата на отворено да достигне и преку 45 степени. Македонија може да има две екипи на утрешната ждрепка за плеј-оф дуелите во Лигата на Европа. Шкендија треба попладнево да се избори за останување во второто по ранг европско натпреварување. Тетовскиот тим, на стадионот „Младост“ во Струмица ќе брка победа против екипата на ...

На 3 август во Струмица ќе се игра натпреварот помеѓу Шкендија-Тракаи

Шкендија,  тим кој избори учество во 3. квалификациско коло, има голема шанса како и лани, да се пласира во плејофот. Секако за такво нешто треба да се мине пречката наречена Тракаи, тим од Литванија. Тетовци во двомечот од оваа фаза, прво му гостува на Тракаи и тоа 27 јули. Мечот се игра во Вилнус со почеток во 18:30 часот. Реваншот пак е закажан за 3 август, најверојатно во Струмица.

Шкендија-Хелсинки на 13 јули во Струмица

УЕФА го објави распоредот за играње на натпреварите од второто квалификациско коло од Лигата Европа. Двата македонски претставнички тимови, Шкендија и Работнички нивните натпревари од оваа фаза ќе ги игра во исто време. На 13 јули, Шкендија во Струмица ќе игра со Хелсинки, а Работнички во Скопје ќе се соочи со Динамо Минск. Реваншите ќе се играат потоа една недела подоцна во Хелсинки, ...

Шкендија сака поддршка во Струмица, билетите за мечот со Дачија по 200 денари

Раководството на Шкендија ги одреди цените за дуелот со Дачија во Струмица и тие ќе чинат по 200 денари. Мечот е од првото квалификациско коло за настап во Европа Лигата, а ќе се игра на 29. јуни од 18 часот. Билетите ќе се продаваат и во Тетово, но до 27. јуни, а потоа ќе можат да се купат онлајн и во Струмица на денот на одигрување на мечот.

ОФИЦИЈАЛНО: Шкендија, Работнички и Пелистер ќе играат Лига Европа во Струмица

Македонските претставници во Лига Европа, екипите на Шкендија, Работнички и Пелистер, своите европски натпревари ќе ги играат на стадионот „Младост“ во Струмица. Македонските клубови мора да бараат алтернатива поради што „Телеком арената“ се чува за Суперкупот на 8 август, па така, „Младост“ е стадионот кој ги исполнува условите и критерумите на европската куќа на фудбалот. Од ...