bandr

Tag - сдсм

СДСМ

Даскаловски: НАТО и ЕУ се семејства на здружени партнери со кои ја гарантираме иднината на нашите деца

Интегрален текст од прес конференцијата на Марјан Даскаловски, претседател на ОО СДСМ Струмица Почитувани сограѓани, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРИКЛУЧУВА КОН ЕВРОПСКОТО...

Хроника

Постапката е чиста и во интерес на Струмица, велат од СДСМ за градежната парцела која завршила кај Вице Заев

Христијан Мицкоски целосно е навлезен во промашената матрица на неговиот претходник Никола Груевски, кој слично како и Мицкоски со години неосновано и напразно...