(ФОТО) СТРУМИЧАНИ ГО БОДРЕА ГРАНДЕ ПАНДЕВ НА НАТПРЕВАРОТ ЏЕНОВА-МИЛАН!

Шестмина струмичани заминаа за Италија да го следат мечот од Серија А помеѓу Џенова-Милан каде токму во Џенова игра нашиот Горан Пандев, а струмичани му приредија изненадување и му беа голема поддршка во текот на целиот натпревар.

И Горан Пандев се опрости со Давиде Астори!

Смртта на Давиде Астори принуди многу фудбалски ѕвезди да се отворат и да ја покажат својата емотивна страна, пишувајќи последен поздрав до прерано заминатиот колега. Еден од нив е и македонскиот капитен Горан Пандев. Тој и Астори никогаш не играле во иста екипа, иако и двајцата имаат сменето повеќе тимови во Италија. Сепак и двајцата беа повеќе од една деценија во Серија А, така што ...

Официјално отворање на Пандев Куп 2018

  Почитувани љубители на спортот, Ве покануваме на отворањето на Пандев Куп 2018 година , кој ќе се одржи од 07.03-09.03.2018 година во Струмица. Имено ќе имате прилика да уживате во феноменален фудбал составен од 64 екипи кои доаѓаат од одлични клубови со високо реноме. Генерациите кои ќе се натпреваруваат се од 2006-2009 година. Дел од екипите кои може да ги видите на фудбалскиот терен се Академија ...

Европски гиганти на првиот „Пандев куп“ 2018

Од таборот на Академија Пандев тргнуваат во многу амбициозен проект и оваа година за прв пат ќе организираат турнир за младинските категории. Турнирот ќе го носи името „Пандев куп“.Првиот дел на натпреварувањето ќе се одржи од 1 до 4 март и на него ќе играат фудбалери родени од 2006 до 2010 година. Вториот дел е планиран за крајот на јули (30 јули до 4 август) ќе настапат екипи со фудбалери ...

Интер ,,твитна” во чест на Пандев

„Секогаш е задоволство да ти се вкрсти патот со Горан Пандев. Македонецот имаше 69 настапи и 8 гола во дресот на ’нераѕурите’“, напишаа од Интер. Пандев го постигна вториот погодок на натреварот Џенова-Интер со кој ја осигура победата на Џенова. Откако Пандев го постигна голот, од профилот се јавија само со краток коментар. ВИДИ ЛИНК (ВИДЕО) Пандев гооол! Струмичанецот блеска против ...

(ВИДЕО) Пандев гооол! Струмичанецот блеска против својот поранешен клуб Интер

Пандев постигна гол против својот поранешен клуб Интер. Струмичанецот стрелаше за водство на Џенова од 2-0 во 59 минута. Џенова во 45 со автоголот на Ранокија е во водство од 1-0 Минатиот викенд, Пандев му даде гол и на Лацио. За разлика од тимот на Лацио, Интер својот поранешен играч кој е дел од клупската историја го пречека со овации. Pandev has glue on that boot, no doubt.#Genoa #GenoaInter pic.twitter.com/L8CMRZmRbh — fuboTV ...

Беше исвиркан и покрај тоа што Пандев е еден од најдобрите играчи во 120 годишната историја на Лацио

Зошто навивачите на Лацио ја исфиркаа својата легенда. Зарем еден од најдобрите играчи во клупската историја заслужува таков третман. Горан Пандев во Лацио помина 5 години. За тоа Лацио во сите конкуренции има одиграно 192 натпревари на кој има постигнато 64 погодици. Со овие погодоци Пандев е на 5то место по број на постигнати погодици во 120 годишната историја на клубот. Струмица Денес ...

(ВИДЕО) Пандев даде гол против ,,својот” Лацио и со прославата го разбесни Олимпико

Горан Пандев постигна гол против својот поранешен клуб Лацио. Во текот на целиот меч навивачите на Лацио го свиркаа Пандев, а тоа како да му даде мотив плус па струмичанецот стрелаше во 55 минута и донесе водство на Џенова. По погодокот Пандев слатко се израдува. Горан Пандев имаше навистина проблематичен крај на етапата во Лацио, па токму поради недоразбирањата со претседателот Лотито, ...

МАКЕДОНИЈА ИМА ДЕВЕТ СВЕТСКИ ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ, ОД НИВ ДВАЈЦА СЕ СТРУМИЧАНИ!

На листата на луѓе кои оставиле траг во светот, која ја состави, за потребите на проекот „Пантеон“, Бостонскиот институт за техонологија, МИТ, се најдоа деветмина родени во Македонија. Од нив се двајца струмичани. Изненадувачки Баба Ванѓа не се најде на листата, иако е светски позната пророчица и кај неа иделе видни луѓе од цел свет, вклучувајќи и лидери на нации. За некоја личност ...

Интер не ги заборава своите легенди: „Пандев до рајот и назад“

  Трикратниот европски првак Интер на својот официјален сајт отстапува простор за приказни посветени на важните луѓе за историјата на клубот. На ред дојде „Ил гранде Мачедоне“, кој заигра и одлично се снајде во историската година под водство на Мурињо. До рајот и назад. Од тактичка перспектива, Горан Пандев беше клучниот човек за време на тројната круна на Интер. Неговото доаѓање ...