Новогодишното обраќање на градоначалникот Коста Јаневски

Градоначалникот на Општина Струмица, Коста Јаневски, во своето новогодишно обраќање посака ведра мисла, спокој и успех. Тој истакна дека изминатава година имаше и убави и помалку убави моменти, а без разлика кој како ги доживеал и со што се соочил, сите случувања да бидат заеднички патоказ кон изнаоѓање на вистинските вредности. „Ноќта што е пред нас поминете ја со најблиските, со ...

Новогодишната ноќ градоначалникот Јаневски ја заврши со штитениците од Заводот во Банско

По посетата на дежурните служби и првото родено бебе во струмичката болница, градоначалникот Коста Јаневски со соработниците, новогодишната ноќ ја заврши со штитениците од Заводот во Банско. Во пријатна и опуштена новогодишна атмосфера си разменија пригодни подароци и си посакаа пријателството да продолжи и во Новата година, а таа да биде исполнета со здравје, радост, благосостојба ...

Градоначалникот Јаневски го посети првороденото бебе во Новата година во струмичката болница

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, ноќеска го посети првото бебе родено на самиот почеток на Новата година во струмичката болница. Му подари штедна книшка со 20 илјади денари и му посака да биде живо и здраво, да расте големо, среќно и весело, да биде вреден граѓанин на Општината и од мало да се учи да штеди. Бебето е машко, втора рожба на Сања Христова од селото Дабиле. ...

СРЕЌНА НОВА 2018 ГОДИНА!

Среќна Нова 2018 година! Тимот на Струмица Денес Ви посакува година исполнета со здравје, среќа, љубов и успеси!

(ВИДЕО) ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО НЕЗАМЕНЛИВИОТ СЕЛЕКТ ЗАЕДНО СО МАЕСТРАЛНИТЕ ЛЕГАТО БЕНД!

Наближува највозбудлиовиот ден од годината, денот во кој ги испраќаме минатогодишните спомени и се спремаме за новите авантури во годината која ни предстои, исполнети со љубов,среќа и се разбира со многу забава! По тој повод CafeBarSelect ви организира незаборавен дочек на Нова Година со бендот кој под дифолт ги прави најубавите забави од тој вид , маестралните Легато Бенд !!! Резервации ...

АНКЕТА: ДАЛИ СТРУМИЧАНИ САКААТ ОРГАНИЗИРАН ПРЕЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД?

Во повеќето градови низ Македонија општините организираат пречек на новата година на градските плоштади со богата агенда. Во изминатите години често можат да се забележат коментари на струмичани прашувајќи зошто и во Струмица не се организира истото како и во повеќето градови. Сите оние кои сакаат да го дадат своето мислење за организиран пречек на новата година на градскиот плоштад ...

ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ НАЈМНОГУ СТРУМИЧАНИ ЌЕ ПАТУВААТ ЗА НОВА ГОДИНА?

Точно време e да го направите вистинскиот избор доколку досега не сте одлучиле каде ќе ја прославите новага година. Ако сакате да избегате од досадата и монотонијата, потребно ви е место со луда забава 24/7 каде ќе оставите сè и ќе си поминете незаборавно. Доколку пак вашата замисла новогодишната ноќ да ја поминете со партнерот шетајќи по убавата Будва, Дубровник, Софија, Белград, Атина, ...

(ВИДЕО) ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО НЕЗАМЕНЛИВИОТ СЕЛЕКТ ЗАЕДНО СО МАЕСТРАЛНИТЕ ЛЕГАТО БЕНД!

Наближува највозбудлиовиот ден од годината, денот во кој ги испраќаме минатогодишните спомени и се спремаме за новите авантури во годината која ни предстои, исполнети со љубов,среќа и се разбира со многу забава! По тој повод CafeBarSelect ви организира незаборавен дочек на Нова Година со бендот кој под дифолт ги прави најубавите забави од тој вид , маестралните Легато Бенд !!! Резервации ...