СТРУМИЧКИТЕ БРАЌА ЃОРЃИ И НИКОЛА ЈА ОСВОЈУВААТ ТУРЦИЈА И ПОЛСКА – НОВИ ДВЕ ГОЛЕМИ ПОБЕДИ!

Победнички викенд за двајцата браќа струмичани Никола и Ѓорѓи и нивните тимови во Турција и Полска кои остварија значајни победи против жестоки ривали во своите лиги. „Навистина се гордеам со тоа како игравме овој викенд во Измир. Знаевме дека треба да победиме тоа и го направивме со одлична игра. Аркас играше навистина добро, но на крајот успеавме да земеме огромни 3 поени од нашата ...

СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРЃИЕВ И НЕГОВИОТ КЛУБ ОНИКО СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО ПОЛСКИОТ КУП!

Голема победа за нашиот Никола и неговиот клуб ОНИКО против Јастрзебски. „Нашата цел беше да бидеме дел од најдобрите 4 тимови во Полска. Тоа беше навистина тешка игра за нас, Јастрзебски играше навистина добра одбојка но јас сум толку среќен што верувавме во оваа победа од почеток до крај и ние ја постигавме таа победа. Горд сум на моите соиграчи и цела организација на ОНИКО. Вчера ...

ЃОРЃИ И НИКОЛА ЃОРГИЕВИ СО ПОБЕДИ ЈА ЗАПОЧНАА 2018 ГОДИНА!

Голем успешен почеток во 2018 година за Никола и Ѓорѓи Ѓоргиеви и нивните тимови во Турција и Полска! „Многу беше важно да ја започнеме новата година со добар резултат и тоа го направивме и двајцата. Ние сме уште посреќни што остваривме победа и двајцата на Божиќ. На сите им посакуваме здравје, успех и една година полна со среќни моменти. Бог да ве благослови сите“ – напишаа тие на ...

(ФОТО) СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРГИЕВ ОВОЈ ВИКЕНД БЕШЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ИГРАЧ НА НАТПРЕВАРОТ!

ОНИКО – тимот на струмичкиот одбојкар Никола Ѓоргиев овој викенд извојува тешка победа против фаворизираниот АЛУРОН ВИРТУ со резултат од 3-2 во сетови. Играч на натпреварот беше нашиот струмичанец Никола. Честитки!

(ФОТО) ПО ЧЕТИРИ ГОДИНИ БОРБА, СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА НОВОСЕЛСКИ ПОВТОРНО МОЖЕ ДА СЕДИ!

По многу борба конечно добивме добри вести за 32 годишниот Никола Новоселски од с. Муртино-Струмица кој пред 4 години доживеа тешка сообраќајна несреќа! По операцијата во Москва и по многуте терапии, Никола по 4 години повторно може да седи! За да продолжи добрата состојба на Никола и да може повторно да оди потребна му е нашата помош, да донираме повторно! ОНЕ-ВИП 143-476 ТЕЛЕКОМ 143-173

СПОДЕЛЕТЕ: Денес излезе и Вип/Оне бројче за донации на струмичанецот Никола Новоселски

  33 Годишниот Никола Новоселски од с. Муртино-Струмица пред 5 години доживеа тешка сообраќајна несреќа од која сеуште се опоравува.  Се здоби со тешки телесни повреди на главата кои предизвикаа трајни последици и се уште се наоѓа во коматозна состојба, без можност да се движи и зборува. Борбата трае четири години, но за да да се подобри состојбата во која се наоѓа потребно е Никола ...

Одбојкарот Ѓорѓиев доби уникатен подарок од сликарот Митко Тошев

Професорот и сликар од Струмица Митко Тошев го наслика нашиот најдобар одбојкар Никола Ѓоргиев. Струмичкиот одбојкар доби подарок, уметничко дело на кое е насликан како освојувач на царскиот куп во Јапонија. Над фотографијата како благодарност Ѓоргиев напиша: Една слика – илјада зборови! Уметникот Тошев досега изработил портрети на голем број спортиски кои доаѓаат токму од нашиот ...

Промоција на стручна монографија под наслов „Даночно затајување и перење пари“ од м-р Николина Ташевски

Во среда на 28ми јуни во 17:00 часот во салата на советот на Општина Струмица во Домот на АРМ, ќе се одржи јавна промоција на стручна монографија под наслов “Даночно затајување и перење пари“ од авторот м-р Николина Ташевски. Станува збор за импозантна стручна литература која ја обработува симбиозата меѓу даночното затајување и перењето пари, каде авторот преку бројни анализи, спроведени ...

ЕКСКЛУЗИВНО: СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА СЕКУЛОВ И ЈУВЕНТУС JA ОСВОИЈА ТИТУЛАТА ВО ИТАЛИЈА!

Струмичкиот фудбалски талент Никола Секулов кој е дел од екипата на Јувентус генерација 2002 година вечерва ја освоија титулата во својата конкуренција и ја победија екипата на Интер! Нашиот млад фудбалер стандардно се најде во стартните единаесет и одигра важна улога во големото финале.

Никола Новоселски денеска отпатува во Русија на лекување

32 Годишниот Никола Новоселски од с. Муртино-Струмица кој пред 4 години доживеа тешка сообраќајна несреќа денеска конечно отпатува во Русија на лекување, во кое неговите најблиски имаат најголема надеж за негово целосно оздравување. Информацијата е исто така потврдена од неговата фамилија на фејсбук кои објавиле статус: „Патуваме до аеродромот, нека ни е со среќа“.