(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО ГРАДОТ: БУТИК IVY ДОБИ СВОЕ ОФИЦИЈАЛНО ОТВАРАЊЕ!

Синоќа во ГТ „ГЛОБАЛ“-СТРУМИЦА на први спрат бутик IVY доби свое официјално отварање на кое присуствуваа многу гости. Во бутик IVY ќе пронајдете најквалитетна машка и женска облека која со сигурност ќе го задоволи сечиј вкус. Тимот на Струмица Денес од се’ срце им посакува многу успех. Во продолжение погледнете ги фотографиите од отварањето: ФОТО: БЛАЖЕ МЕХАНЏИСКИ      

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ГО ОСТАВИ БЕЗ ЗДИВ ЖИРИТО НА „НЕКИ НОВИ КЛИНЦИ“

  Кога на сцената на „НЕКИ НОВИ КЛИНЦИ“ настапи петнаесет годишната струмичанка Славица Ангелова и го пушти својот неверојатен глас жирито целосно занеме и остана без здив. Славица ја пееше песната „Мрвицу“ од Калиопи. Жирито најпрвин се погледна меѓу себе а потоа сите го претиснаа копчето „Да“. Во продолжение погледнете го одличниот настап на Славица Ангелова, Струмица има ...

МАЕСТРО ЏАМБО АГУШЕВ НА ИСТА СЦЕНА СО ИЗВЕДУВАЧОТ НА „ДЕСПАСИТО“

Мaестро Џамбо Агушев заедно со неговиот оркестар настапуваа пред 7-милионска публика во Полска на иста сцена заедно со изведувачот на познатата „Деспасито“, односно Луис Фонси. На истата сцена настапија и Мишел Тело и најпопуларната полска ѕвезда Мерила Родович. Џамбо на неговиот фејсбук профил напиша дека чувството да се настапи пред 7 милионска публика е неверојатно!    

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Самохран татко и две деца гладуваат и смрзнуваат во Припор!

„Ќе почнат да зборуваат во школо, сиромашни сте, не се дружите со нејзе… Колку што можам јас сум и мајка и татко на децава. Не знам друго што да ви кажам. Тешко е…“, вели Владимир Христовски во сторијата на ТВ 24. Ова е Владимир, самохран родител на две малолетни деца, Огнен кој има 7 години и Марија 10 години. Солзите и тагата се секојдневие кај ова семејство, а целата агонија започнала ...

АНКЕТА: ДАЛИ СТРУМИЧАНИ САКААТ ОРГАНИЗИРАН ПРЕЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД?

Во повеќето градови низ Македонија општините организираат пречек на новата година на градските плоштади со богата агенда. Во изминатите години често можат да се забележат коментари на струмичани прашувајќи зошто и во Струмица не се организира истото како и во повеќето градови. Сите оние кои сакаат да го дадат своето мислење за организиран пречек на новата година на градскиот плоштад ...

ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ НАЈМНОГУ СТРУМИЧАНИ ЌЕ ПАТУВААТ ЗА НОВА ГОДИНА?

Точно време e да го направите вистинскиот избор доколку досега не сте одлучиле каде ќе ја прославите новага година. Ако сакате да избегате од досадата и монотонијата, потребно ви е место со луда забава 24/7 каде ќе оставите сè и ќе си поминете незаборавно. Доколку пак вашата замисла новогодишната ноќ да ја поминете со партнерот шетајќи по убавата Будва, Дубровник, Софија, Белград, Атина, ...

СТОРИЈА НА ДЕНОТ: СТРУМИЦА НА ПАТОТ НА СВИЛАТА!

Одгледувањето на свилената буба, одгледувањето на црници во Струмица било важен дел од струмичкото стопанство во првите децении од минатиот век. Тоа е времето на модернизацијата на стопанството во градот и регионот, градењето на чаршијата, пазарот, отварањето на мануфактури и банки. За тоа сведочи и оваа Акција на 1000 динари од свиларската банка во Струмица издадена 1927 година, печатена во ...

ПРОСЛАВЕТЕ ВТОРА ВЕЧЕР НОВА ГОДИНА ВО МЕАНА СТАРО БУРЕ!

  Втора вечер нова година прославете во прекрасен староградски амбиент со вкусна храна и врвна услуга во СТАРО БУРЕ без задолжително плаќање на висока сума, односно плаќате само 100 денари а вие избирате што ќе вкусите од богатото мени на СТАРО БУРЕ. Повелете на опуштена атмосфера со одлична музика. ТЕЛЕФОН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ: 078 411 871 

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: ДОКОЛКУ ВИ Е ПОТРЕБНА КВАЛИТЕТНА ДЕКОРАЦИЈА ЗА ВАШИТЕ ПРОСЛАВИ – ПОВЕЛЕТЕ ВО ФЛАМИНГО ДЕКОР МН!

Синоќа на улицата „Боро Џони“ бр.18 веднаш наспроти киното до гостилница „Гурман“ – ФЛАМИНГО ДЕКОР МН доби официјално свое отварање на кое присуствуваа многу гости! ФЛАМИНГО ДЕКОР МН врши секаков вид на декорација за вашите најубави мигови и прослави во животот (роденден, свадба, крштевка, вердба или било каква друга семејна прослава). ФЛАМИНГО ДЕКОР МН ќе се погрижи вашиот букет, ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ВО ПРИЈАТНАТА И ОПУШТЕНА АТМОСФЕРА НА ХОТЕЛ ВИЛА ПАРК ИСПРАТЕТЕ ЈА СТАРАТА И ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА!

Завршетокот на старото, да биде почеток на новото! Преплет на два лавиринти кои водат кон патеката на успехот, успешноста е производ од нештата кои не прават среќни, а што повеќе од тоа ако насмевката не преовлади и се претвори во наша звезда водилка. Повелете во Вила Парк со пријатна атмосфера, насмевка и радост да ја испратиме старата а пречекаме новата година. За прекрасниот амбиент ...