Академија Пандев загуби од руски Јенисеј!

Академија Пандев загуби од екипата на Јенисеј од Краснојарск, Русија, со 0-1 во првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија. „Пандевци“ загубија по погодокот на Русите во првата минута од судиското продолжение во првото полувреме. Тренерот на струмичани Панче Стојанов, мечот против рускиот второлигаш го почна во следниот состав: Истатов, Вареловски, Дончев, ...

ФК БЕЛАСИЦА ПОДГОТВЕНА ЗА ПРВА ЛИГА!

Со големо задоволство ви ги претставуваме новите засилувања за вториот дел од сезоната. Горан Здравков – ни доаѓа од најголемиот конкурент, штипска Брегалница, и е еден од најдобрите играчи во последните неколку децении во ФК Брегалница. Игра на позицијата офанзивен играч за врска. Александар Василев и Томе Јанев – повторно се враќаат во Беласица. Ни доаѓаат исто така од ФК Брегалница ...

АБДУРАХИМИ И ШИШКОВСКИ ВО АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Струмица подготвува сензационални трансфери. Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски би можеле да потпишат за Академија Пандев Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски се блиску до потпис во Академија Пандев. Како што велат нашите информации од Струмица, напаѓачот на Шкендија и сега веќе екс голманот на Работнички, би можеле да се преселат во хитот на есенската полусезона и во клубот каде ...

БЕЛАСИЦА ПОСИЛНА ЗА МИРЧЕВСКИ, ВАСИЛЕВ, ПАШОВСКИ

Засега три новитети на „Младост“. Голман, стопер и офанзивец Тимот на Беласица официјално потпиша соработка со тројца играчи. Тоа се искусниот голман Горан Пашовски, потоа Александар Василев како и младиот Марин Мирчевски. Првиот речиси и да ја заврши кариерата, но одлучи да се реактивира што се вели. Василев изминатата полусезона ја мина во Штип, односно во таборот на Брегалница ...

Академија Пандев ВИП гостин на најмасовниот турнир за млади категории во светот

Новајлијата во ПМФЛ и клубот кој можеби ја има најдобрата школа за млади фудбалери во нашата држава, Академија Пандев, од ден на ден добива сè повеќе признанија во Европа и светот. Последното од нив доаѓа од Шведска, откако до адресата на струмичани пристигна специјална покана за учество на најмасовниот турнир за млади категории во светот ГОТИА Куп, кој се одржува во Гетеборг. Минатата ...

2017 – ГОДИНА ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА ФК БЕЛАСИЦА

НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЗАРОБЕНИ ВО ТРЕТАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА И БЕЗ НИКАКОВ ЗНАЧАЕН УСПЕХ, КОНЕЧНО ИЗМИНАТАТА ГОДИНА, ФК БЕЛАСИЦА ГО ОСВОИ ТРОНОТ ВО ТРЕТА ЛИГА – ИСТОК, И ШАМПИОНСКИ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ВМФЛ – ИСТОК. НО АМБИЦИИТЕ НА НОВАТА УПРАВА НЕ ЗАСТАНАА ОВДЕ. ФК БЕЛАСИЦА ВО МОМЕНТОТ Е НА ПРВАТА ПОЗИЦИЈА ВО ВМФЛ – ИСТОК, И УШТЕ ЕДЕН ДЕЛ ОД ОВАА СЕЗОНА НЕ ДЕЛИ ОД ПЛАСМАН ВО ПМФЛ. Имаме ...

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: ВО ЧЕСТ НА ЏОКО ПОПОВСКИ ОРГАНИЗИРАН МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ!

АЈДУЦИ СТРУМИЦА: Со огромна чест и задоволство Ве покануваме на третиот Меморијален турнир во мал фудбал „Џоко Поповски“, кој ќе се одржи на 21 Јануари во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов“ во 12:00 часот. Учеството на турнирот е бесплатно а сите заинтересирани за пријавување на екипа можат да го сторат на следните телефонски броеви: 078/428-130 и 077/568-909, или директно во порака на овој ...

Горан Пашовски ја прекина пензијата и потпиша за Беласица

Искусниот Горaн Пашовски е нов голман на есенскиот првак во Втората лига – Исток, Беласица, дознава Gol.mk. Иако се пензионираше на почетокот од оваа сезона, битолчанецот ја прифати понудата на струмичкиот второлигаш и потпиша договор до крајот на сезоната. 37-годишниот Пашовски ќе биде замена за Ванче Манчевски, кој си замина од Струмица по завршувањето на есента. Битолчанецот наскоро ...

Академија Пандев ќе тестира против руски Енисеј, косовска Приштинa!

После одигрувањето на заостанатиот натпревар против Вардар, почна зимскиот одмор за фудбалерите на Академија Пандев. Есенската полусезона помина одлично, дури и над очекувањата, па логично е амбициите за продолжението да бидат уште повисоки. Во договор со фудбалерите, стручниот штаб на чело со тренерот Панче Стојанов го одреди планот за подготовки за пролетниот дел. Фудбалерите ...

„Пандевци“ ќе ја билдаат формата во Анталија, ќе одиграат седум контролни средби

Есенската полусезона помина одлично за новиот прволигаш Академија Пандев, па логично е амбициите за продолжението да бидат уште повисоки. „Пандевци“, кои ќе призимат на четвртата позиција во ПМФЛ, а ќе играат и во полуфиналето на националниот Куп, ќе бидат на одмор до 3 јануари, но тоа се однесува само на заедничките тренинзи. Дотогаш сите добија план и програма за индивидуална работа, ...