(ВИДЕО) Игор Џамбазов за авантурите во струмичко

Во една од емисииите на Еден на еден гостин беше Игор Џамбазов којшто зборуваше за своите авантури низ Македонија, а Струмица секако не е исклучок од таквите авантури. За неговото воодушевување кога дознава дека постои хотел „Мис Стоун“, за престојот во Василево и фудбалскиот турнир во Пиперево, слушнете во продолжение:

(ВИДЕО) 1.000 причини за забава овој четврток: ЛЕГЕНДАРНИОТ ИГОР ЏАМБАЗОВ И НОКАУТ ДОАЃААТ ВО БАЗЕН АКВАРИУС

Агенцијата Еventum и Диско Базен Аквариус организираат концерт на најдобрите македонски артисти и ненадминливи хитмејкери. На 13 јули со почеток во 21:00 часот во Струмица се спојуваат бендот НОКАУТ и извонредниот актер, водител и пејач Игор Џамбазов.   „Нокаут со Игор Џамбазов веќе две децении се најбараните изведувачи за концертни настапи низ Македонија. Особено задоволство е што ...

Солзи на „Златна Бубамара“: Игор Џамбазов пееше за својот живот

Зборовите на Џамбазов ја трогнаа публиката, сите станаа на нозе и после тажниот молк, со громогласен аплауз го поздравија човекот кој е икона во нашето современо општество. Ниту мажите не беа имуни и пуштија солзи на настапот на Игор Џамбазов вечерва на шоуто „Златна бубамара на популарноста“. Нашиот шоумен и актер ја занеме публиката кога, во стилот на големиот Френк Синатра, ја преработи ...

Награда за „Трајни музички вредности“ за Игор Џамбазов

Музичката академија на радио „Бубамара” оваа година без двоумење одлучи наградата за „Трајни музички вредности“ да му ја додели на Игор Џамбазов. Познатиот актер и шоумен, ТВ-водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец,  повеќе од 40 години е значаен дел од македонската култура и уметност. Со своите извонредни уметнички и сценски перформанси Џамбазов остави ...