МАЕСТРО ЏАМБО АГУШЕВ НА ИСТА СЦЕНА СО ИЗВЕДУВАЧОТ НА „ДЕСПАСИТО“

Мaестро Џамбо Агушев заедно со неговиот оркестар настапуваа пред 7-милионска публика во Полска на иста сцена заедно со изведувачот на познатата „Деспасито“, односно Луис Фонси. На истата сцена настапија и Мишел Тело и најпопуларната полска ѕвезда Мерила Родович. Џамбо на неговиот фејсбук профил напиша дека чувството да се настапи пред 7 милионска публика е неверојатно!    

ДА ИМАТЕ УБАВ ДЕН: ДЕСПАСИТО НА ФЛЕЈТИ НА ЛЕТНИОТ МУЗИЧКИ КАМП ВО СТРУМИЦА!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); DESPACITO – ФЛЕЈТИ – ЛЕТЕН МУЗИЧКИ КАМП СТРУМИЦА 2017 Posted by Srecko Guncev on Monday, 28 August 2017

(ВИДЕО) ДЕСПАСИТО во изведба на БУБЕ ДУПЕВ!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Кредито КРЕДИТО Posted by Gledy on Monday, 26 June 2017

„Despacito“ доби уште една интересна верзија

Најактуелниот латино хит „Деспасито“ доби уште една интересна верзија која сигурно ќе го задржи вашето внимание! Инаку да напомене – саксафонистот е струмичанец и навистина и дава еден посебен шмек на целата преработка. Браво.