(ВИДЕО) Погледнете како The Marshall изненади и насмеа многу дечиња во Струмица!

The Marshall (дел од електронското дџ дуо Disconnected) познат по своите енергични настапи и уникатни влогови, во склоп со новогодишните и божиќните празници делеше новогодишни пакетчиња на плоштадот во Струмица и дефинитивно изнуди насмевки кај многу дечиња. А како сето тоа изгледаше може да погледнете на видеото објавено на неговиот youtube канал. 

Дедо Мраз во ФК Беласица

Младинските категории на фудбалскиот клуб Беласица беа посетени од Дедо Мраз. На церемонијата во ресторант Космополит, сопственикот на клубот  Беласица  се погрижи младите фудбалери да добијат новогодишни пакетчиња.  

ДЕДО МРАЗ И ОВАА ГОДИНА ВО ПОСЕТА НА НАЈМАЛИТЕ ФУДБАЛЕРИТЕ НА БЕЛАСИЦА

Новогодишните празници и оваа година ќе ги обележи Дедо Мраз кој ќе подели пакетчиња за најмалите членови на ФК Беласица. Целта на овој настан ќе биде дружење на најмалите членови на клубот и одбележување на 2017 година која беше од голем значај за развојот на младинскиот погон на ФК Беласица. Настанот ќе се одржи на 30.12.2017 Сабота во игротека “Pindolino” во 12:00 ч . Ве очекуваме !!!

Крмзов-МР организира новогодишен хепенинг

Компанија КРМЗОВ-МР на градскиот плоштад во Струмица организира новогодишен хепенинг, со цел да ги израдува најмалите. Секој ден до крајот на година Дедо Мраз ќе дели новогодишни пакетчиња . ,,Нова Година е настан кој сите го чекаме и му се радуваме, посебно најмалите и најмили наши со таа цел го замоливме Дедо Мраз директно од Лапонија да ни дојде со неговата екипа на Градскиот плоштад ...

Несекојдневно! Струмички Дедо Мраз запроси девојка во Прилеп

Струмичанецот Ристе облечен како Дедо Мраз ја рапроси својата девојка Дијана. Дијана е од Прилеп, а Ристе токму во родниот град на девојката под голема елка во центарот на градот клекна и ја запроси. Таа го изговори судбоносното „ДА“. Погледнете го несекојдневното запросување:                      

Дедомразот на Тинекс ќе ја посети Струмица

Украсениот новогодишен камион со пакетчиња и Дедо Мразот на Тинекс деновиве патува низ Македонија со пораката дека секое дете треба да ја почуствува топлината и среќата на новогодишните празници. Караванот на “Тинекс” во следните две недели ќе посети 40 установи како дневни центри, болници, установи за згрижување на деца со посебни потреби, многудетни семејствa  од 11 градови, ...

Како Св. Никола стана Дедо Мраз

Според проф. д-р Марко Китевски, Свети Никола зазема значајно место во традицијата и верувањата на македонскиот народ, а многу семејства го сметаат за свој домашен заштитник, па затоа со многу обичаи, жртви, обредни лебови и слично го празнуваат неговиот ден, денот на неговата смрт 19-ти декември. –  Како Свети Никола бил трансформиран во Дедо Мраз, и како приказната за Дедо Мраз, која ...