Зоран Зимбаков – Кандидат на СДСМ за Градоначалник на oпштина Босилово

Зоран Зимбаков е кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ во општина Босилово  за претстојните локални избори кои ќе се одржат оваа година во Октомври. Информацијата е официјално потврдена на неговата фејсбук страница.

На 3-ти септември референдум во општина Босилово, жителите ќе гласаат за или против изградба на рудникот Иловица

На трети септември жителите на општина Босилово, струмичко ќе гласаат дали се за или против изградба на планираниот рудник за злато и бакар над селата Иловица и Штука. Пред донесувањето на оваа одлука од Советот на општината, жителите на оваа општина ги собраа потребните потписи. Граѓанската иницијатива во југозападниот дел на Макадонија од Гевгелија, Валандово, Богданци и Дојран, ...

Не го испуштајте најголемото дерби вечерва помеѓу Агро Фреш-Пиперево и Златно Зрно на ноќниот турнир во мал фудбал во БОСИЛОВО

Вечерва не очекуваат многу возбудливи натпревари на ноќниот турнир во мал фудбал во Босилово. Од 20:30 часот играат Транспорт Босилово: Млади Таленти. ПОЛУФИНАЛЕ 21:30 часот Марија Трејд Еднокуќево-Аграр Компани Робово 22:30 часот најголемото фудбалско дерби кое се очекува и се играше исто така пред две години во четвртфиналето, Златно Зрно-Агро Фреш Повелете на овој фудбалски спектакл ...

Вечерва започнуваат елиминациите на ноќниот турнир во мал фудбал во БОСИЛОВО

Конечно полека стигнуваме до самиот крај на ноќниот турнир во мал фудбал во Босилово. Вечерва започнуваат елиминациите, односно се играат осминафиналните натпревари. 21:30 часот ЗЛАТНО ЗРНО-КОНЕЛ ФАРМ ДАБИЛЕ 22:30 часот МАРИЈА ТРЕНД ЕДНОКУКЕВО – БОСИЛОВО (ДЕРБИ) Повелете да уживаме во овие прекрасни натпревари.  

ФУДБАЛСКИ СПЕКТАКЛ ВЕЧЕРВА НА НОЌНИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО БОСИЛОВО!

Почитувани лубители на фудбалот, вечерва на ноќниот турнир во мал фудбал во Босилово не очекува вистински спектакл! Од 21:00 часот РУСКИ КОМЕРЦ ќе игра против БЕРЛИК, во 22:00 часот ДОЛГООЧЕКУВАНОТО ДЕРБИ помеѓу екипите на РУСКИ КОМЕРЦ и ЗЛАТНО ЗРНО, и во 23:00 часот АВТО ШКОЛА ДАЕЛ против ЗЛАТНО ЗРНО. Повелете и уживајте!    

НАЈВОЗБУДЛИВА НОЌ ДОСЕГА НА НОЌНИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО БОСИЛОВО

Вечерва во склоп на ноќниот турнир во мал фудбал во Босилово не очекува највозбудлива спортска ноќ досега! Два одлучувачки натпревари, голем ризик и многу возбудувања. Се што ќе се случува вечерва на турнирот погледнете од фотографиите:

НОЌЕН ТУРНИР БОСИЛОВО 2017: ГОЛЕМО ДЕРБИ ЗА ЕКИПАТА НА АВТО ШКОЛА ДАЕЛ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА МАРТИН АС ТРАВЕЛ – МОНОСПИТОВО

Вечерва не очекува возбудлива ноќ со повеќе интересни натпревари на ноќниот турнир во мал фудбал БОСИЛОВО 2017! Со почеток од 20:30 часот Млади Таленти ќе играат против Дрвош (младинци). Од 21:00 часот Јово Пром ќе ги одмери своите сили против Здравец Маркет. И она што е највозбудливо, вечерва не очекува вистински дерби натпревари! Во 22:00 часот Риза Банско (Конче) против Радио Такси Рени – ...