bandr

Tag - Беласица

Спорт

(ВИДЕО) ДЕН ЗА ИСТОРИЈА: ФУДБАЛСКИ СПЕКТАКЛ СО ПОЛН СТАДИОН ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА-БЕЛАСИЦА И АЈДУЦИТЕ СЛАВАТ ВРАЌАЊЕ ВО ПРВА ЛИГА!

Со последното коло денеска од 16:30 часот се става точка на второлигашките возбудувања за сезонава на Истокот и на Западот. Веќе се познати новите прволигаши...

Спорт

ФФМ НАТПРЕВАРОТ КОЈ ВО САБОТА ЌЕ СЕ ИГРА ВО СТРУМИЦА ПОМЕЃУ БЕЛАСИЦА-БРЕГАЛНИЦА ГО ПРОГЛАСИ ЗА НАТПРЕВАР ОД ВИСОК РИЗИК!

Фудбалската Федерација на Македонија, мечот од последното 27. коло во ВМФЛ Исток помеѓу Беласица и Брегалница го прогласи за натпревар од висок ризик. Мечот...

Спорт

(ВИДЕО) СЕ Е’ ПОДГОТВЕНО ЗА СПЕКТАКЛ: МЛАДИТЕ И ПОСТАРИТЕ АЈДУЦИ ПОВТОРНО НА ИСТА ТРИБИНА-ВО САБОТА СЕ СЛАВИ ПРВА ЛИГА!

Видео најава за спектаклот што следува во Сабота! Posted by Ајдуци Струмица on Monday, 14 May 2018 Струмичките Ајдуци повторно сплотени како никогаш до сега...

Спорт

Најмалите членови генерација 2009 на Беласица го освоија првото место на меморијалниот турнир “75 години Гунди”.

Вчера најмалите членови генерација 2009 на Беласица го освоија првото место на меморијалниот турнир “75 години Гунди”. На турнирот беа одиграни...