Новогодишната ноќ градоначалникот Јаневски ја заврши со штитениците од Заводот во Банско

По посетата на дежурните служби и првото родено бебе во струмичката болница, градоначалникот Коста Јаневски со соработниците, новогодишната ноќ ја заврши со штитениците од Заводот во Банско. Во пријатна и опуштена новогодишна атмосфера си разменија пригодни подароци и си посакаа пријателството да продолжи и во Новата година, а таа да биде исполнета со здравје, радост, благосостојба ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) 8 ДЕКЕМВРИ – ТОП ПОНУДА САМО ЗА 28 € ASPEN RESORT GOLF AND SKI *** ДО БАНСКО!

8 ДЕКЕМВРИ – ТОП ПОНУДА САМО ЗА 28 € ASPEN RESORT GOLF AND SKI *** ДО БАНСКО! Валидност на пакетот: 8 декември – 11 декември 2017 Цени сместување + Празнична шоу-програма: 1 ноќевање – по лице во двокреветна соба со појадок – 28 € 2 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок – 54 € 3 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок – 74 € СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ : Соодветниот број на ноќи ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ПОНУДА ПОДГОТВЕНА НА ВАШЕ БАРАЊЕ: НОВА ГОДИНА ВО БАНСКО – ПАРК ХОТЕЛ ГАРДЕНИЈА****

НОВА ГОДИНА БАНСКО Парк Хотел Гардениja**** Пакет од 3 ноќевања – 246 евра во двокреветна стандардна соба Пакет од 4 ноќевања – 317 евра во двојна стандардна соба Пакет од 5 ноќевања – 374 евра во двојна стандардна соба Пакет од 3 ноќевања – 238 евра во двокреветна економска соба Пакет од 4 ноќевања – 302 евра во двокреветна економска соба Пакет од 5 ноќевања – 353 евра во двокреветна ...

МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА СО НОВА ПОНУДА ЗА НОВА ГОДИНА БАНСКО ТЕРРА КОМПЛЕКС **** ПОПУСТ до 30.10.2017

НОВА ГОДИНА БАНСКО ТЕРРА КОМПЛЕКС **** ПОПУСТ до 30.10.2017 г. 10 % Цени сместување + Празнична Новогодишна Вечера и шоу-програма: 3 ноќевање – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 293 € 4 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 332 € 5 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 365 € Цените на специјалниот пакет се во евра , по лице ...

(ВИДЕО) Марјан Бајрактаров во посета на Банско!

Вечерва кандидатот за градоначалник Марјан Бајрактаров имаше средба со жителите на Банско и одблиску беше запознаен со потребите на жителите. Бајрактаров исто така ја промовираше програмата и дел од проектите за ова населено место . (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', ...

ДЕЈАН ПАУНОВ ОД СТРУМИЦА ДОБИТНИК НА ГРАТИС ВИКЕНДОТ ВО БАНСКО ПРЕКУ ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА

Преку 2.000 споделувања и преку 5.000 лајкнувања, успешно заврши наградната игра која ја организиравме со туристичката агенција МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА. Среќниот добитник на гратис викендот во Банско е Дејан Паунов од Струмица. ДОБИТНИКОТ БЕШЕ ИЗВЛЕЧЕН ПО ПАТ НА КОМПЈУТЕРСКИ РУЛЕТ ОД СТРАНА НА ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА! Тимот на Мај Травел-Струмица и тимот на Струмица Денес од се’ срце му ...

ПОНУДА НА МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА ПО НАЈНИСКА ЦЕНА ДОСЕГА: ХОТЕЛ RIVERSIDE**** БАНСКО-БУГАРИЈА!

ХОТЕЛ RIVERSIDE**** 01.09 – 20.09.2017 Цени сместување: 3 ноќевање по лице/двокреветна соба со појадок и вечера – 60 € 3 ноќевање со појадок и вечера -167 € ( 2 деца до 11.99 и 2 возрасни – фамилна соба ) 2 ноќевање по лице/двокреветна соба со појадок и вечера – 50 € Цени сместување: 3 ноќевање по лице/двокреветна соба ALL INCLUSIVE – 71 € 3 ноќевање ALL INCLUSIVE -198 € ( 2 деца до 11.99 и 2 возрасни – фамилна соба ...

СПОДЕЛИ И ДОБИЈ ГРАТИС ВИКЕНД ВО БАНСКО: МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА СО НАГРАДНА ИГРА ЗА НАШИТЕ ЧИТАТЕЛИ!

Туристичката агенција Мај Травел-Струмица која неодамна и официјално ја отвори својата канцеларија во Струмица и со сигурност во моментот е една од најдобрите туристички агенции во градот, гледајќи по бројот на презадоволни клиенти кои патувале со нив ова лето, најавуваат дека ќе стават крај на оваа успешна летна сезона доделувајќи гратис викенд за Банско. До наградата можете да ...

Страотна сообраќајна несреќа на патот Муртино-Банско, едно лице тешко повредено

Околу 13:00 часот на патот Муртино-Банско се случи тешка сообраќајна несреќа помегу два автобуси, автомобил со марка „Опел Зафира“ и пикап. Како што не информираа очевидците кои биле на местото на несреќата, во двата автобуси имало повеќе луѓе повредени од прозорците кои се скршиле од самиот удар. Едно лице било тешко повредено па противпожарната единица на Струмица најбрзо интервенирала ...

Академија Пандев ќе „билдаат“ форма во Банско

Македонските клубови ги одработуваат подготовките за новата сезона која започнува во август, а три клуба ќе се подготвуваат во соседна Бугарија. Вардар и Шкендија главниот дел од подготовките го одработеа во Австрија и Словенија, додека Академија Пандев, Силекс и Победа Прилеп ќе заминат за Банско, каде ќе „билдаат“ форма пред новаата сезона. Силекс и Победа се актуелни прволигаши, ...