НА 21-22 МАРТ ВО КЛУБ „SPACE“ ВО БАНСКО ВЕ ОЧЕКУВА НЕВЕРОЈАТНА ЗАБАВА! 

Повелете на добра забава во клуб „СПЕЈС“ во с.Банско на 21-22 март по повод празникот кој го празнува оваа село. Забавата ќе стартува со ДИЏЕЈ СПИКЗЗ а потоа ќе продолжи со популарните „Принцес бенд“. За своите резервации може да се упатите на следниот телефонски број:078 265 780-Никола.

ПРЕДСАИРСКА И САИРСКА ЗАБАВА НА 21 И 22 МАРТ ВО БАНСКО ВО КЛУБ МИХРПЕЛА

По повод празникот Св.40 Маченици во с.Банско ќе се организира предсаирска и саирска забава на 21 и 22 март. Повелете на најдобрата забава во клуб Михрпела кој што се наоѓа на сред село. За забавата ќе се погрижи Dj Dzoksi. Тел за резервации: Антонио 075-908-973 Дани Гаќер 078-218-158

ТОП ПОНУДА НА МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА: ПРЕПУШТЕТЕ СЕ НА УБАВИНИТЕ НА ТЕРА КОМПЛЕКС 4**** ВО БАНСКО!

ТОП ПОНУДА – БАНСКО ВО ТЕRRA COMPLEX 4**** 5 – 31 март 2018г. Цени сместување: 3 ноќевања – по лице во двокреветна соба со ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА -113 € + Бесплатни ски Тера комплекс се наоѓа во мирна површина на комплекс Пирин. Нуди поглед на теренот за голф и планините. Гостите се сместени во добро опремени соби и апартмани, лоцирани во 4 одделни згради – Пирин (главната зграда на комплексот), Рила, ...

Новогодишната ноќ градоначалникот Јаневски ја заврши со штитениците од Заводот во Банско

По посетата на дежурните служби и првото родено бебе во струмичката болница, градоначалникот Коста Јаневски со соработниците, новогодишната ноќ ја заврши со штитениците од Заводот во Банско. Во пријатна и опуштена новогодишна атмосфера си разменија пригодни подароци и си посакаа пријателството да продолжи и во Новата година, а таа да биде исполнета со здравје, радост, благосостојба ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) 8 ДЕКЕМВРИ – ТОП ПОНУДА САМО ЗА 28 € ASPEN RESORT GOLF AND SKI *** ДО БАНСКО!

8 ДЕКЕМВРИ – ТОП ПОНУДА САМО ЗА 28 € ASPEN RESORT GOLF AND SKI *** ДО БАНСКО! Валидност на пакетот: 8 декември – 11 декември 2017 Цени сместување + Празнична шоу-програма: 1 ноќевање – по лице во двокреветна соба со појадок – 28 € 2 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок – 54 € 3 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок – 74 € СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ : Соодветниот број на ноќи ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ПОНУДА ПОДГОТВЕНА НА ВАШЕ БАРАЊЕ: НОВА ГОДИНА ВО БАНСКО – ПАРК ХОТЕЛ ГАРДЕНИЈА****

НОВА ГОДИНА БАНСКО Парк Хотел Гардениja**** Пакет од 3 ноќевања – 246 евра во двокреветна стандардна соба Пакет од 4 ноќевања – 317 евра во двојна стандардна соба Пакет од 5 ноќевања – 374 евра во двојна стандардна соба Пакет од 3 ноќевања – 238 евра во двокреветна економска соба Пакет од 4 ноќевања – 302 евра во двокреветна економска соба Пакет од 5 ноќевања – 353 евра во двокреветна ...

МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА СО НОВА ПОНУДА ЗА НОВА ГОДИНА БАНСКО ТЕРРА КОМПЛЕКС **** ПОПУСТ до 30.10.2017

НОВА ГОДИНА БАНСКО ТЕРРА КОМПЛЕКС **** ПОПУСТ до 30.10.2017 г. 10 % Цени сместување + Празнична Новогодишна Вечера и шоу-програма: 3 ноќевање – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 293 € 4 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 332 € 5 ноќевања – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 365 € Цените на специјалниот пакет се во евра , по лице ...

(ВИДЕО) Марјан Бајрактаров во посета на Банско!

Вечерва кандидатот за градоначалник Марјан Бајрактаров имаше средба со жителите на Банско и одблиску беше запознаен со потребите на жителите. Бајрактаров исто така ја промовираше програмата и дел од проектите за ова населено место . (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', ...

ДЕЈАН ПАУНОВ ОД СТРУМИЦА ДОБИТНИК НА ГРАТИС ВИКЕНДОТ ВО БАНСКО ПРЕКУ ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА

Преку 2.000 споделувања и преку 5.000 лајкнувања, успешно заврши наградната игра која ја организиравме со туристичката агенција МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА. Среќниот добитник на гратис викендот во Банско е Дејан Паунов од Струмица. ДОБИТНИКОТ БЕШЕ ИЗВЛЕЧЕН ПО ПАТ НА КОМПЈУТЕРСКИ РУЛЕТ ОД СТРАНА НА ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА! Тимот на Мај Травел-Струмица и тимот на Струмица Денес од се’ срце му ...

ПОНУДА НА МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА ПО НАЈНИСКА ЦЕНА ДОСЕГА: ХОТЕЛ RIVERSIDE**** БАНСКО-БУГАРИЈА!

ХОТЕЛ RIVERSIDE**** 01.09 – 20.09.2017 Цени сместување: 3 ноќевање по лице/двокреветна соба со појадок и вечера – 60 € 3 ноќевање со појадок и вечера -167 € ( 2 деца до 11.99 и 2 возрасни – фамилна соба ) 2 ноќевање по лице/двокреветна соба со појадок и вечера – 50 € Цени сместување: 3 ноќевање по лице/двокреветна соба ALL INCLUSIVE – 71 € 3 ноќевање ALL INCLUSIVE -198 € ( 2 деца до 11.99 и 2 возрасни – фамилна соба ...