АБДУРАХИМИ И ШИШКОВСКИ ВО АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Струмица подготвува сензационални трансфери. Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски би можеле да потпишат за Академија Пандев Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски се блиску до потпис во Академија Пандев. Како што велат нашите информации од Струмица, напаѓачот на Шкендија и сега веќе екс голманот на Работнички, би можеле да се преселат во хитот на есенската полусезона и во клубот каде ...

Академија Пандев ВИП гостин на најмасовниот турнир за млади категории во светот

Новајлијата во ПМФЛ и клубот кој можеби ја има најдобрата школа за млади фудбалери во нашата држава, Академија Пандев, од ден на ден добива сè повеќе признанија во Европа и светот. Последното од нив доаѓа од Шведска, откако до адресата на струмичани пристигна специјална покана за учество на најмасовниот турнир за млади категории во светот ГОТИА Куп, кој се одржува во Гетеборг. Минатата ...

Струмичани се вратија: Академија Пандев ги почна подготовките

Фудбалерите на Академија Пандев денеска точно напладне ги почнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Тренерот Панче Стојанов ја изврши прозивката, а потоа сите играчи одработија полесен тренинг како најава за она што следува во следните 40-тина дена до продолжението од првенството. Досега тимот се засили само со еден фудбалер и тоа Томислав Илиев. Според планот на подготовките, ...

Академија Пандев ќе тестира против руски Енисеј, косовска Приштинa!

После одигрувањето на заостанатиот натпревар против Вардар, почна зимскиот одмор за фудбалерите на Академија Пандев. Есенската полусезона помина одлично, дури и над очекувањата, па логично е амбициите за продолжението да бидат уште повисоки. Во договор со фудбалерите, стручниот штаб на чело со тренерот Панче Стојанов го одреди планот за подготовки за пролетниот дел. Фудбалерите ...

Осма година по ред – Академија Пандев со пакетчиња за нивните најмлади членови

Македонскиот прволигаш, Академија Пандев ја продолжи традицијата откако осма година по ред, календарската година ја заврши со манифестација за најмладите. Денес во спортската сала „Парк“ во Струмица, во организација на „пандевци“, Дедо Мраз со асистенција  првотимци, Сашко Пандев и Зоран Балдовалиев поделија пакетчиња за најмладите членови. Младите надежи на струмичани освен ...

„Пандевци“ ќе ја билдаат формата во Анталија, ќе одиграат седум контролни средби

Есенската полусезона помина одлично за новиот прволигаш Академија Пандев, па логично е амбициите за продолжението да бидат уште повисоки. „Пандевци“, кои ќе призимат на четвртата позиција во ПМФЛ, а ќе играат и во полуфиналето на националниот Куп, ќе бидат на одмор до 3 јануари, но тоа се однесува само на заедничките тренинзи. Дотогаш сите добија план и програма за индивидуална работа, ...

Академија Пандев во Анталија со силни руски, унгарски тестови!

  Екипата на Академија Пандев подготовките за пролетниот дел од сезоната ќе ги започне на 3 јануари кога и завршува зимскиот распуст на фудбалерите. Според програмата на тренерот Панче Стојанов до 19 јануари ќе се работи во Струмица, а потоа се заминува во Анталија каде што ќе се остане до 4 февруари. Во турското монденско летувалиште ќе бидат одиграни силни контролни средби, а за ...

Академија Пандев го ангажираше првото засилување

  Составот на Академија Пандев го ангажира првото зимско засилување откако денес ја официјализираше соработката со Томислав Илиев. Станува збор за веќе поранешениот играч на Работнички кој по првиот дел од сезоната го напушти тимот од „Градски парк“. Илиев не би требало да има проблеми во вклопувањето во новата средина, сооглед на тоа што се познава со поголем дел од фудбалерите ...

„БОМБИТЕ“ НА ХОФ ЈА УРНАА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Во својот 100 настап за Вардар, интернационалецот од Ерменија постигна два супер голови за победа од 3:1 над тимот од Струмица. Сега разликата во однос на Шкендија е 11 бодови Шампионот во заостанатиот меч успеа со 3:1 да ја победи Академија Пандев и со тоа да ја намали бодовната разлика во однос на Шкендија, која сега изнесува 11 бодови но и меч помалку. Вардар поведе со голот на Блажевски ...

Илија Матеничаров доби награда од ФФМ за фудбалски работник на годината

Два члена на Академија Пандев се закитија со индивидуални награди на изборот на најдобрите за сезоната 2016/2017 што го организираше Фудбалската федерација на Македонија. Првотимецот Александар Мишов е прогласен за најдобар стрелец во младинскиот фудбал, а Илија Матеничаров за фудбалски работник на годината. Двајцата лично ги примија признанијата кои доаѓаат како шлаг на одличната ...