(ФОТОГАЛЕРИЈА) КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈАТА СО СРЕДБИ ГИ ПРОМОВИРАТ СВОИТЕ ПРОЕКТИ

Денеска Кандидатите за советници на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија во центарот на Струмица пред младите граѓани го промовираа проектот за помагање на младите за полесно доаѓање до возачки дозволи. Кандидатите претходно поделија рекламен материјал на пазарот Чешел и на пазарот во Глобал. За проектот наменет за идните возачи беше дистрибуиран посебен флаер, а младите ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА+ИНТЕРВЈУ) КЛАСИК БЈУТИ ОД СТРУМИЦА НАЈУСПЕШЕН БРЕНД НА ЈУГОИСТОКОТ!

За улогата на пердињата во домот има многу да се зборува. Освен тоа што се украс на прозорците, тие се украс на нашиот живот. На некој начин завесите го откриваат стилот и карактерот на секоја домакинка. Тие умеат и да ни ја чуваат тајноста, да произведат топлина во нашите домови, да не бодрат, да не восхитуваат, воглавно умеат да создадат топла и весела атмосфера. Со една реченица, пердињата ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Претставување на кандидатите за Градоначалник и Советници на општина Босилово

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Босилово претесен да ги прими присутните членови и активисти на првото претставување на кадидатот за Градоначалник и кандидатите за Советници од листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери. Почитувани сограѓани, Со задоволство ја прифатив кандидатурата за Градоначалник на Општина Босилово на следните локални избори. Вечерва сме овде собрани во голем број ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Денови на убавина со AVON во Струмица

Љубители на козметиката, убавата шминка и негуваниот изглед,тимот на  AVON со огромно задоволство го организираше  фантастичниот караван на убавината на плоштадот Гоце Делчев во Струмица. Многу струмичанки  си  дозволија себеси моменти на уживање со бесплатна шминка  и маникир од страна на професионалени  козметичари кои истовремнено споделија совети за нега и убавина.Лидерите ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВИ ВИСТИНСКИ СВЕДОШТВА ОД ПРОИЗВОДИТЕ НА ТИАНДЕ-СТРУМИЦА

Секојдневно се повеќе и повеќе задоволни корисници на овој УНИКАТЕН производ од ТианДе 🐌 КРЕМ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ – со 75% муцин (слуз) – Докажан светски производ! 🐌 Идеални резултати имаме во комбинација со мезоролерот за лузни од акни,изгореници идр. (погледнете ги сликите) ▶Употреба: ✔ борба против брчки ✔ акни и белези од акни ✔ стрии ✔ лузни ✔ изгореници ✔ старечки ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Александра Јанева и пријателите приредија концерт за кој долго ќе се зборува!

Синоќа на езерцето во градскиот парк на Струмица, младата и талентирана струмичанка Александра Јанева која за краток период успеа да и’ подари неколку евергрини на македонската сцена го одржа својот солистички концерт за кој долго ќе се зборува и памети. Гости на нејзиниот концерт беа Ристо Самарџиев, Антониа Гиговска, 2Ве, Филип Пешевски, Панче Илиев и Иле Спасев.   ФОТО: ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: ОТВОРЕН НОВИОТ LOUNGE BAR – SALT & PEPPER НА ПОЗНАТА ЛОКАЦИЈА ВО ГРАДОТ!

Синоќа во Струмица се отвори ново место каде струмичани па и сите посетители ќе имаат можност да уживаат во вкусната храна во новиот lounge bar  SALT & PEPPER којшто се наоѓа веднаш до ЛЕВЕЛ или спроти МАФ-МАФ. Она што го долови нашиот фотограф на отварањето беше прекрасниот ентериер на самиот lounge bar кој сигурно никој нема да остане рамнодушен на него. Инаку да напоменеме дека кујната на SALT ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ПЕТТИ ДЕН НА СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ!

Брзи, вешти и со натпреварувачки дух – 20 струмички келнери се бореа за епитетот Најдобар келнер за 2017 година. Сцената кај Чешмичката беше резервирана за исклучително талентираниот охриѓанец – Владимир Василевски – Четкар и неговиот секстет кои приредија прекрасна џез вечер.